Ocieplanie budynków zimą

Pianki poliuretanowe H2Foam kanadyjskiego producenta ICYNENE to najwyższej jakości materiały izolacyjne, które poza znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi charakteryzują się możliwością wykonywania natrysków również w okresie zimowym.

Pianka na zimę

Pianka otwartokomórkowa H2Foam Lite może być stosowana przy temperaturze nawet -30°C. Nanoszona metodą natryskową na poddasza, stropy oraz ściany stanowi bezpołączeniową, szczelną izolację zapobiegając w ten sposób powstawaniu mostków termicznych. Pianka H2Foam Lite jest nieprzewiewnym lecz paroprzepuszczalnym materiałem (µ = 3,3) i może być stosowana jako izolacja ścian zewnętrznych od strony wewnętrznej w obiektach zabytkowych oraz budynkach, które mają kosztowne wykończenie np. z kamienia z naturalnego. 

Właściwości higrotermiczne

Jako jedyna pianka otwartokomórkowa została poddana badaniom dotyczących właściwości higrotermicznych izolacji w niemieckim instytucie Fraunhofer IBP. Według testów przeprowadzonych na różnych modelach budynków z użyciem izolacji H2Foam Lite, w większości przypadków nie ma potrzeby stosowania folii paroizolacyjnej, nawet na dachach o podłożu drewnianym pokrytych papą.

Skuteczna Izolacja zimą

Pianka zamkniętokomórkowa H2Foam Forte może być natryskiwana przy temperaturze -15°C. Jako jedyna pianka o zamkniętej strukturze komórek spieniana jest w 100% wodą, dzięki czemu jest w pełni bezpiecznym materiałem spełniającym najwyższy standard jakości w pomieszczeniach A+ oraz najwyższe wymogi UE. Znajduje zastosowanie jako termo i hydroizolacja posadzek pod wylewki, fundamentów, dachów płaskich od zewnątrz jak również izolacja obiektów inwentarskich i przemysłowych.

Wszystkie produkty z gamy H2Foam posiadają znak CE oraz wymagane deklaracje właściwości użytkowych.

Zapraszamy do bezpłatnego pomiaru