Termoizolacja domu

Przebywając we własnym domu, chcemy czuć się możliwie jak najlepiej. Powinno w nim być cicho i przytulnie. Na pewno, by to osiągnąć, znacznie przyczynia się jego ocieplenie. Jeśli zostanie dobrze zaplanowane i odpowiednio wykonane, bez względu na porę roku i panującą pogodę w zamieszkałych pomieszczeniach będzie panowała odpowiednia temperatura. Ważną więc decyzję stanowi wybór materiału jaki ma posłużyć za termoizolator. Niewątpliwie nie można pominąć żadnego z istotnych elementów budynku. Kluczową rolę w kwestii ekonomii cieplnej pełni dach. Ze względu na swoją powierzchnię może stanowić drogę ucieczki dla ciepłego powietrza. Temat izolacji istotny jest też w przypadku pozostałych części obiektu, jak poddasze – zwłaszcza użytkowe – strop, ściany czy fundamenty.

Istnieje kilka metod izolacji. Przy czym zarówno ocieplanie wełną jak i styropianem powoli odchodzi do przeszłości. Na ich miejsce w ostatnich latach coraz odważniej wchodzi izolacja natryskowa pianą poliuretanową. I jest to zrozumiałe, ma przecież wiele zalet, a pod względem licznych parametrów góruje zdecydowanie nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Wymieńmy zatem najważniejsze z nich. Piana jest elastycznym materiałem, który szczelnie przylega do niemal każdej powierzchni, równomiernie wypełniając przegrodę. Nie tworzą się więc mostki termiczne, czyli puste przestrzenie, w których przemieszcza się zimne powietrze.

Warto też dodać, że poliuretan jest nie tylko solidną izolacją termiczną, ale i akustyczną czy przeciwwilgociową.

Ocieplenie domu metodą natryskową to inwestycja, która dość prędko się zwróci. Opłaty ponoszone za docieplanie i klimatyzowanie pomieszczeń zostaną obniżone do minimum.

Zapytaj o bezpłatną wycenę