Domy drewniane mają nieodparty czar. Sam ich widok budzi dobre skojarzenia. Co równie ważne, drewno tworzy korzystny dla ludzkiego zdrowia mikroklimat. Tego rodzaju budowle jako domy wypoczynkowe idealnie komponują się z przyrodniczym otoczeniem. Ale sprawdzają się też jako obiekty użytkowane na stałe, przez cały rok. Technologia drewniana przybliża mieszkańców do natury.
Z tego oraz innych powodów rodacy decydują się na dom szkieletowy. Jedną z jego cech jest to, że szybko się ochładza oraz ogrzewa. Wyróżniają go przecież niska bezładność cieplna i niska pojemność cieplna. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby te właściwości zmodyfikować. Pomocna okazuje się tutaj piana poliuretanowa. Na uwagę zasługuje tu jej adhezyjność, czyli przyczepność. Termoizolator jest elastyczny, szczelnie więc przylega do powierzchni o bardzo różnej strukturze. Świetnie nadaje się do drewna. Surowiec ten podatny jest na zniekształcenia, a z biegiem lat narażony jest na czynniki zewnętrzne, głównie atmosferyczne. Piana poddaje się ruchowi drewna, współpracuje z nim, dostosowując się do zmian, jakim ulega.
Warto też dodać, że poliuretan stanowi zaporę przeciwhałasową. Do domów o konstrukcji szkieletowej przedostają się niepożądane dźwięki. Pianka wygłuszy pomieszczenia, zapewniając domownikom spokój.