Izolacja akustyczna poddasza i dachu

Kiedy ocieplamy dach, pierwszą myślą jest to, aby usprawnić gospodarkę cieplną domu. Zależy nam na tym, żeby zimą ciepło pozostało w pomieszczeniach, które zamieszkujemy. Szczelna izolacja zapewnia nam wygodne życie, a nasze wydatki na docieplanie zostaje znacząco zredukowane.

Aby komfort był jak najwyższy, należy poprawić właściwości akustyczne domu. Jest to szczególnie istotne, kiedy nasze poddasze pełni funkcje użytkowe, stanowiąc część mieszkalną. Piana PUR ma własności dźwiękochłonne. Izolując nią dach sprawiasz, że na poddaszu zaadaptowanym na pokój zapanuje cisza i spokój. Co ważne, zyskają na tym również pomieszczenia znajdujące się niżej.

Wiemy, jak uciążliwe bywają hałasy. W dzisiejszych czasach nie można od nich całkowicie uciec. Kiedy wychodzimy z domu, od razu zalewa nas fala nieprzyjemnych odgłosów. Na pierwszy plan wybija się nieustanny warkot przejeżdżających samochodów i zwłaszcza ciężarówek. Mijając place budowy niemal kulimy się od natłoku hałasu. Dlatego dom powinien stanowić dla nas i reszty domowników oazę spokoju, w której znajdujemy wytchnienie. Izolacja natryskowa pianą dachu stworzy szczelną antyhałasową barierę.

Zapytaj o bezpłatną wycenę