Izolacja pianką dachu z blachy

Dach z blachy jest dość często wybieraną wśród rodaków opcją. Blachę kładzie się szybko. Poza tym może się prezentować naprawdę bardzo estetycznie. Popularne są też blaszane pokrycia dachu, które imitują inne materiały.

Kiedy kryje się budynek blachą trzeba pamiętać, że jej właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne są ograniczone. Przepuszcza więc stosunkowo duże ilości chłodnego powietrza zimą. Natomiast latem, zwłaszcza w trakcie upalnych miesięcy, mocno się nagrzewa.

Niemniej istnieje świetne rozwiązanie – mianowicie izolacja natryskowa pianą PUR. Metoda nakładania materiału oraz jego parametry sprawiają, że powierzchnia zostaje szczelnie zapełniona, również w przypadku bardziej skomplikowanych konstrukcji dachowych. W związku z tym nie powstają mostki termiczne, czyli luki w izolacji.

Kolejną zaletą są jej walory przeciwakustyczne. Poliuretan tłumi dźwięki, co w przypadku tych uciążliwych jest bezcenną właściwością. Przydaje się to szczególnie w przypadku opadów deszczu. Jak wiemy, krople rozpryskują się o blachę wywołując głośne i nieprzyjemne dudnienie. Ocieplając blaszane pokrycie dachu pianą PUR hałasy dobiegające z zewnątrz nie będą już niepokoiły Twojej rodziny.

Zapytaj o bezpłatną wycenę