Izolacja pianką poddasza nieużytkowego

Jedną z zalet domu skośnego jest poddasze. Zależnie od potrzeb i wymagań decydujemy się na to, by spełniało rolę użytkową lub nieużytkową. Mówiąc o poddaszu użytkowym ma się na myśli takie, w którym domownicy mogą długo przebywać, zwykle są zaadaptowane na pomieszczenia mieszkalne. Natomiast drugie, nieużytkowe, są z reguły przechowalniami, miejscami, w których składuje się różne przedmioty. Prościej nazwalibyśmy je po prostu strychami.

Można by pomyśleć, że tylko poddasza użytkowe powinny być troskliwie ocieplone. Często również strychy wymagają odpowiedniej izolacji. Warunki nie muszą być oczywiście tak komfortowe jak w przypadku pomieszczeń mieszkalnych, ale powinny być przewiewne i suche. Chcemy przecież, aby składowane rzeczy – nieraz cenne i wrażliwe na temperaturę i wilgoć – nie uległy zepsuciu.

Trafnym rozwiązaniem jest użycie piany poliuretanowej. Słynie jako niezawodny termoizolator, ale ponadto jest materiałem, który przepuszcza parę. Przeciwdziała to powstawaniu zawilgoceń w ocieplanej konstrukcji.

Zapytaj o bezpłatną wycenę