Izolacja elewacji pianką PUR

O urodzie domu w dużej mierze decyduje zastosowana elewacja. Można powiedzieć, ze jest jego wizytówką, stanowiąc zewnętrzną powierzchnię ściany budynku. Niektóre jej wykończenia rzeczywiście robią imponujące wrażenie. Nic dziwnego, że chcemy, aby nasz dom prezentował się jak najlepiej. Niemniej pamiętamy przy tym o izolacji termicznej budynku. Bez znaczenia, czy chodzi o dom szkieletowy, drewniany w całości murowany, czy jeszcze inny – w każdym przypadku z powodzeniem zastosujemy ocieplenie pianą poliuretanową. Trzeba tylko przy tym pamiętać, by stworzyć siding elewacyjny jako wykończenie.

Niegdyś był popularnym rozwiązaniem, teraz – jak się okazuje – powraca do łask. Obecnie nie powstają wyłącznie w formie paneli z PCV. Możliwości wyboru jest znacznie więcej, włącznie z deską drewnianą.

Stosując pianę, mamy w tym wypadku pewność, że równomiernie wypełni ocieplaną powierzchnię. Aplikator natryskuje płyn, który momentalnie gęstnieje. Masz pewność, że nie powstaną mostki termiczne, przez które lubi uciekać z domu ciepłe powietrze. Poliuretan dodatkowo jest paroprzepuszczalny. Zatem w przegrodzie nie zgromadzi się wilgoć, która jest pożywką dla grzybów, pleśni, bakterii czy innych szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów.

Zapytaj o bezpłatną wycenę