Izolacja pianą PUR murłaty

Murłata, zwana też namurnicą, odciąża więźbę dachową, przenosząc ciężar konstrukcji na ściany. Jest więc nieodłącznym elementem wielu budynków. Istotne tu jest, aby go  prawidłowo ocieplić. W innym wypadku powstanie duży mostek termiczny. A to przez mostki termiczne w znacznej mierze ciepłe powietrze uchodzi z ogrzanych pomieszczeń na zewnątrz. Traci się wtedy bezpowrotnie wiele energii.

Aby temu przeciwdziałać, warto zastosować izolację natryskową pianą pur. Otulina równomiernie wypełni ocieplaną powierzchnię, i jako bezspoinowy materiał  skutecznie wyeliminuje mostki termiczne.

Ocieplanie murłaty jest niezwykle ważne, gdy utrzymujemy na poddaszu sypialnię. Jeśli prawidłowo ją zaizolujemy, w pomieszczeniu sypialnym panować będzie optymalna dla zdrowego snu temperatura. Co istotne, poliuretan przenika w strukturę drewna, wzmacniając ją i chroniąc przed niepożądanymi gośćmi w postaci pleśni, grzybów czy insektów gustujących w drewnie.

Kolejnym atutem tego termoizolatora, o którym warto wspomnieć, jest jego dźwiękochłonność. Sypialnia usytuowana na poddaszu powinna być na tyle spokojnym miejscem, by móc bez problemu zasnąć.

Zapytaj o bezpłatną wycenę