Nie ocieplamy wyłącznie domów, zdarza się, że izolujemy również garaże. Ważnym wtedy tematem jest to, by wybrać odpowiedni materiał. Dużą wszechstronnością odznacza się piana poliuretanowa. Można nią zaizolować garaże zbudowane z cegły, betonu, metalu czy nawet drewna. Zwykle wykorzystuje się piankę zamkniętokomórkową. W jej skład wchodzą głównie zamknięte komórki. Dzięki nim tworzywo jest trwałe, odporne oraz stosunkowo elastyczne. Przylegnie szczelnie do powierzchni, przeciwdziałając powstawaniu mostków termicznych. Zdecydowanie więc poprawi mikroklimat garażu.

Realizacje izolacyjne najlepiej przeprowadzać w trakcie pogodnych i dość ciepłych dni, kiedy to substancja najefektywniej się rozpręża. Ocieplenie garażu to dobre rozwiązanie, kiedy nie chcemy, aby przechowywany samochód się wychładzał.

Izolację garażu zaleca się, kiedy jest on wkomponowany w bryłę budynku, a nad nim znajdują się pokoje mieszkalne. Ocieplając go sprawimy, że zimne masy powietrze nie napłyną do przytulnych pomieszczeń.

Ujazd 2

Zapytaj o bezpłatną wycenę