Dlaczego warto ocieplać pianką?

Ludzie planujący ocieplenie domu czy jego kluczowych elementów szukają informacji, jaki środek byłby najbardziej odpowiedni. Jednym z nich jest pianka PUR. Postanowiliśmy scharakteryzować ten materiał, przybliżając jego parametry.

Zastosowanie

Pianka otwartokomórkowa przeznaczona jest do termicznej i akustycznej izolacji dachów, stropodachów, ścian działowych i dźwiękochłonnych, domów o konstrukcji drewnianych, domów energooszczędnych oraz pasywnych.

Zalety

Produkt kanadyjskiego producenta ICYNENE, charakteryzująca się znakomitymi właściwościami:

– 100% szczelność – dzięki technologii natrysku pianki na izolowaną powierzchnię idealnie wypełnia każdy zakamarek i przestrzeń tworząc jednolitą, pozbawioną mostków termicznych warstwę.

– Dźwiękochłonna – otwartokomórkowa struktura zapewnia doskonałą izolację akustyczną pozwalająca komfortowo mieszkać w swoim ciepłym domu, przy relatywnie małych grubościach charakteryzuje się dobrymi właściwościami wygłuszającymi.

– Paroprzepuszczalna – otwartokomórkowa budowa pianki zapewnia doskonałą paroprzepuszczalność, pozwalając usunąć nadmiar wilgoci np. ze źle wysuszonego drewna konstrukcyjnego.

– Nieprzewiewna – stanowi barierę dla podmuchów wiatru i swobodnego przemieszczania się mas powietrza w przegrodzie eliminując straty ciepła spowodowane konwekcją i kondensacją pary.

piankowa rewolucja

– Szybka w instalacji – można wykonać nawet 400 m2 izolacji w ciągu 1 dnia natryskując jednorazowo warstwę o grubości do 30 cm.

– Przyczepna – pianka doskonale klei się do każdego podłoża (drewno, OSB, blacha, cegła, folia paroprzepuszczalna itp.).

– Elastyczna – nie pęka i nie odrywa się od konstrukcji dachów czy ścian podczas ich ciągłych ruchów mających miejsce w dzisiaj i dawniej wybudowanych budynkach.

– Bezpieczna – nie sprzyja rozrostowi pleśni, nie emituje żadnych związków, pyłów, zapachów i alergenów, nie zawiera związków rakotwórczych i substancji mających negatywny wpływ na warstwę ozonową ziemi.

– Lekka – dzięki niewielkiej wadze (ok. 1,2 kg/ m2) termomodernizacja starszych obiektów zwykle nie wymaga wzmacniania konstrukcji dachu.

– Trwała – zachowuje prawie niezmienne właściwości przez cały okres życia zaizolowanego

budynku, nie opada, nie kurczy się, nie degraduje pod wpływem wilgoci, nie wymaga konserwacji, trwale izoluje termicznie i akustycznie.

Izolacja pianką Icynene może być wykonywana również od strony zewnętrznej bez ingerencji w część mieszkalną budynku, w którym nie zastosowano izolacji, bądź w budynkach, w których poprzednia izolacja przestała być skuteczna.

Zalety

Gęstość: 6,3 kg/ m3

Współczynnik przewodności cieplnej λ: 0,038 W/mK

Wchłanianie wody: 0,3 kg/m2

Przepuszczalność powietrza: 7,6 x 10-9 m3/(msPa)

Przepuszczalność pary wodnej: 1,13 x 10-9 kg/(msPa)

Klasyfikacja palności: E, w połączeniu z płytą G-K: B-s1,d0

Emisja składników lotnych: Klasa A+

Informacje dodatkowe

Wykonywana jest wyłącznie przez Autoryzowanych Wykonawców realizujących usługi na terenie całej Polski.

Zapraszamy do bezpłatnego pomiaru