Jak ocieplić dom pianą?

Izolacje pianką to metoda docieplania poddaszy polegająca na natryskiwaniu pianki na powierzchnię dachowe. Pianka trafiając w stanie ciekłym na podłoże typu membranę, deskę momentalnie wyrasta zwiększając swoją objętość 100 krotnie, zapewniając zaizolowanie wszystkich możliwych szczelin konstrukcji dachowej.

Jak powstaje pianka

Pianka powstaje wskutek reakcji dwóch składników. Do natrysku pianki poliuretanowej potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, którego zadaniem jest odpowiednie przygotowanie składników i podanie ich do pistoletu natryskowego w którym odbywa się mieszanie tych składników. Bardzo ważną rolę w natrysku pełni aplikator. Jest to osoba która za pomocą pistoletu nakłada materiał na powierzchnię stosując odpowiednie techniki zwane „technikami natrysku”. Od pracy sprzętu oraz aplikatora bardzo zależy jakość wykonanej izolacji.

Niska absorpcja wody

Pianka poliuretanowa H2foam lite powszechnie stosowana w Polsce i na całym świecie cechuje przede wszystkim wysoka jakość składników, które są dobierane do jej produkcji. Produkt został dopracowany niemalże do perfekcji. Posiada najniższą absorpcję wody na rynku, najniższy poziom emisji związków lotnych, co robi piankę bezpieczną dla człowieka i środowiska. Produkt jest bardzo stabilny wymiarowo i parametrowo co potwierdza się 25 letnią gwarancją od producenta.

Piasek realizacja 1

Zaletą stosowania pianki w porównaniu do klasycznych materiałów izolacyjnych jest przede wszystkim to, że jeden produkt eliminuje straty ciepła powstające w wyniku kondukcji, czyli ruch energii przez ciała stałe jak i konwekcji – przekazywanie ciepła przez ruch powietrza lub wody. Nośnikiem ciepła w budynku jest powietrze a pianka, posiadając bardzo dobrą lambdę, tworzy dodatkowo bezspoinową warstwę izolacji wskutek czego w zimie ciepłe powietrze nie wydostaje się na zewnątrz, a w lecie nie trafia do środka. Taka izolacja w prosty sposób tworzy bardzo dobry klimat w pomieszczeniu. Dodatkowym atutem pianki jest możliwość zastosowania w konstrukcjach otwarto dyfuzyjnych co pozwala na szybkie pozbycie się zbędnej pary wodnej z pomieszczenia. Pianka poliuretanową otwrtokomórkową można stosować w różnych konstrukcjach. Przede wszystkim dla wykonania izolacji stropów dachów ukośnych, sufitów, ścian, izolacji podłóg pomiędzy belkami w budownictwie domków jednorodzinnych oraz sufitów i ścian w budownictwie przemysłowym.

Zastosowanie izolacji pianką natryskową pozwala zredukować ilość energii potrzebną na utrzymanie komfortu w budynku kilkakrotnie. To powoduje, że źródła ciepła / zimna spożywają mniej surowców i produkują mniejszą ilość spalin co ma bardzo korzystny wpływ na środowisko. Izolacja z pianki poliuretanowej jest stosowana w domach pasywnych gdzie odgrywa kluczową rolę w efektywności energetycznej.

Zapraszamy do bezpłatnego pomiaru