Izolacja termiczna dachu skośnego pianką otwartokomórkową

Pianki poliuretanowe znane są na świecie od lat 30. ubiegłego wieku. Wynalazł je profesor Otto Bayer. W budownictwie na szeroką skalę zaczęto je wykorzystywać

w latach 80. Najważniejszą ich zaletą jest długowieczność oraz to, że są obojętne dla naszego zdrowia i środowiska, w którym żyjemy.

Co decyduje o skuteczności skuteczności izolacji?

Pionierami w produkcji pianki otwartokomórkowej są Kanadyjczycy. Kanadyjska firma Icynene®, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Icypol, od 26 lat z dużym powodzeniem produkuje pianki izolacyjne. Energia, którą wykorzystujemy do ogrzewania oraz klimatyzowania naszych budynków, niestety nie stanieje. A ponieważ najwięcej ciepła ucieka przez źle zaizolowany strop lub dach, warto pomyśleć o SkutecznejIZOLACJI tych elementów budynku. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze materiału do izolacji termicznej poddasza czy stropu? Każdy inwestor poszukujący dobrego materiału izolacyjnego zwraca uwagę na wartość współczynnika przewodzenia ciepła λ, oporu cieplnego R czy przenikania ciepła U. Te trzy wartości jednak według niezależnego laboratorium badawczego AEC (Architectural Energy Corporation) wpływają tylko na 18% wartości izolacji. O 80% skuteczności izolacji decydują szczelność izolacji oraz konwekcja1).

 

H2Foam – szczelna i trwała izolacja

Wszystkie te właściwości dają razem 98% skuteczności. Niestety, 100-procentowa efektywność izolacji jest prawdopodobnie nieosiągalna. Z tego względu potrzebny jest materiał izolacyjny, który zapewni 100-procentową szczelność, a dodatkowo będzie miał dobry opór cieplny. Taka jak SkutecznaIZOLACJA Icynene® – technologia inteligentnego ocieplenia pianką poliuretanową, otwartokomórkową. Technologia natrysku pianki (FOT. 1–2), a w szczególności jej zdolność ponad 100-krotnego rozrostu daje gwarancję 100% szczelności i wyeliminowania mostków termicznych, w każdym, nawet najtrudniej dostępnym miejscu. Wykonanie takiej izolacji pozwoli na zaoszczędzenie nawet do 70% kosztów ogrzewania i klimatyzacji.

Szczelnie, ale bez efektu termosu?

Atutami pianki otwartokomórkowej Icynene® są także: wysoka paroprzepuszczalność oraz bardzo niska chłonność wody, co w połączeniu z dużą elastycznością i bardzo niską przepuszczalnością powietrza daje izolację działającą jak membrana zatrzymująca ciepło wewnątrz, a równocześnie zachowująca cechy tzw. materiału oddychającego. Na tej samej zasadzie tworzone są m.in. kurtki oraz namioty alpinistyczne. Ich producenci nie chwalą się wartością współczynnika λ, ale tym, co jest istotą rzeczy, czyli paroprzepuszczalnością i szczelnością – to te czynniki zapewniają ciepło i komfort funkcjonowania.

Dlaczego poliuretan?

Pianka SkutecznaIZOLACJA Icynene® już w parę godzin po wytworzeniu staje się materiałem obojętnym dla zdrowia, niepylącym oraz niesprzyjającym rozwojowi grzybów ani pleśni – dzięki temu może być stosowana w pomieszczeniach, w których przebywają osoby chore na astmę i alergicy. Pianka ma oznaczenia światowych organizacji, takich jak Energy Star, LEED i Green Building. Prawdopodobnie jest najlepszą pianką izolacyjną dostępną na naszym rynku charakteryzującą się tym, iż jako materiał izolacyjny nie zmienia się z biegiem czasu, nie utlenia, nie opada, nie ulega zawilgoceniu. Gwarantuje, że raz wykonana izolacja przyniesie oszczędności, spokój oraz komfort w budynku na najbliższe kilkadziesiąt lat.

Zapraszamy do bezpłatnego pomiaru