Pianka PUR jako izolacja akustyczna.

Jako zaletę ocieplania domu pianką PUR często podaje się jej termoizolacyjne właściwości. To prawda, nie da się ukryć, jest to niezwykle pożądana cecha materiału ociepleniowego. Zresztą już sama nazwa nam o tym mówi. Warto jednak dodać, że to jeszcze nie wszystko. Niezwykle przydatną cechą tego termoizolatora jest także dźwiękoszczelność. Omówimy tu tę nieraz pomijaną kwestię.

Życie bez hałasu jest możliwe

Niektórzy myślą, że pianka nie ma właściwości dźwiękochłonnych. Przy czym akurat otwartokomórkowa pochłania dźwięki; świetnie wycisza pomieszczenia. Wystarczy na nią spojrzeć – jest miękka cechuje ją niska gęstość. Nic więc dziwnego, że tak dobrze sprawdza się w miejscach, w których zabezpieczenie przed niepożądanym hałasem jest kwestią newralgiczną, kluczową. Stosuje się ją zatem w studiach nagraniowych, klubach muzycznych, a także szpitalach. Doskonale wywiąże się ze swych zadań również w Twoim domu. Zapanuje w nim zaciszna, bezstresowa atmosfera. Ponadto zapewnij sobie i swojej rodzinie spokojny sen. Jak wykazały badania – podłożem 80% przypadków bezsenności jest właśnie hałas.

Wraz ze swoją rodziną odczujecie komfort akustyczny, Posiadłość, którą zamieszkujecie, będzie chroniona przed hałasem zewnętrznym i wewnętrznym. Izolacja pianką wygłusza dźwięki przenoszone przez powietrze, jak choćby rozmowy czy odgłosy emitowane przez telewizor bądź sprzęt audio.

Warto już podczas budowy nowego budynku pomyśleć o właściwej termoizolacji. Choć i w starszych domach z nie mniejszą skutecznością przeprowadza się tego rodzaju realizacje.

Ochrona przed hałasem

We własnym domu chciałbyś się czuć dobrze – to oczywiste. Wracasz z pracy czy podróży i pragniesz zaznać wreszcie spokoju. Pragniesz odprężyć się w swoich czterech ścianach. “Nie ma to jak w domu” – zwykło się w takich chwilach mówić. A co niezbędne jest do tego, aby poczuć błogi spokój? Bez wątpienia – cisza. A mówiąc więcej, chodzi o to, aby żaden niepożądany dźwięki nie przedostawały się do naszego domu. Tym bardziej, że ze wszystkich stron bombardują nas nieprzyjazne odgłosy, tworzą je zazwyczaj ludzie.

Co więcej, nawet te niezbyt donośne na dłuższą metę właśnie poprzez monotonność wyprowadzą nas z równowagi. Wprawdzie człowiek potrafi się do różnych warunków zewnętrznych przyzwyczaić, ale i tak oddziałują one na jego organizm oraz samopoczucie; nawet jeśli sobie tego jasno nie uświadamia. Nasuwa się pytanie – czy da się dziś skutecznie odgrodzić od hałasu? Ten atakuje nas z tylu różnych źródeł, jak choćby: nieustanny warkot samochodów, stukot i przeciągły gwizd pociągu, wizg frunącego nad nami samolotu.

Nie zapominając o głośnych rozmowach albo późnych imprezowiczach próbujących się w sztuce wokalnej… I jak tutaj wypocząć lub – odwrotnie – skupić się na pracy czy lekturze książki? Otóż izolację akustyczną zagwarantuje nam zastosowanie pianki PUR. Wezwij specjalistów, którzy podejmą się tego zadania i szybko poddadzą izolacji dach czy poddasze. Materiał równomiernie przez nich rozprowadzony wypełni wszelkie szczeliny. Jest to o tyle istotne, że to przez nie do tej pory przedostawał się uciążliwy gwar.

Zapraszamy do bezpłatnego pomiaru