Termoizolacja metodą natryskową – idealna również na lato

W lipcu i sierpniu słońce coraz bardziej dokazuje. Dni są długie i z reguły ciepłe. Nieraz bywa tak gorąco, że warto schronić się w domu. Dobrze, jeśli przegrzane powietrze z zewnątrz nie dociera do pomieszczeń, które zamieszkujemy. Jednak, żeby tak było, dachy czy poddasza naszych nieruchomości muszą mieć zapewnioną trwałą izolację.

Wszechstronne zastosowanie pianki PUR

Pianka otwartokomórkowa ma wiele zalet. Poza tym, że odznacza się walorami termoizolacyjnymi, jest również paroprzepuszczalna. Sprawdza się w wielu miejscach. Nawet najbardziej niezwykłych, jak choćby… prom kosmiczny. Tak, również i w kosmosie doceniono jej trwałość. Loty kosmiczne charakteryzują się wysokim stopniem ryzyka. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Zastosowanie pianki izolacyjnej przy konstrukcji promu z pewnością przyczyniło się do większego bezpieczeństwa jego misji.

Izolacja natryskowa pianką PUR to rozwiązanie nie tylko na lato, ale na wiele lat. Istotne jest również to, aby temperatura panująca na zewnątrz – jakakolwiek by nie była – nie wpływała ujemnie na samopoczucie mieszkańców domu.

Idealna temperatura w każdym pomieszczeniu

Zwykle ociepla się domy z myślą, by chłód jesienny czy zimowy nie przedostawał się do naszych pokoi. Niemniej należy pamiętać, że właściwie ocieplony dom stanowi świetną osłonę na upalne dni. Dachy mają przeważnie dużą powierzchnię. Stąd też szybko i łatwo się nagrzewają. Wysoka temperatura utrzymuje się przez dłuższy czas. W okresie letnim jest to szczególnie kłopotliwe. Warto więc przeprowadzić termoizolację swej posesji. Doradzamy piankę PUR, która charakteryzuje się trwałością. Jest zatem odporna zarówno na niskie, minusowe temperatury, jak i wysokie, sięgające kilkudziesięciu stopni. Umiejętnie dozowana równomiernie wypełni wszelkie luki. A to przecież przez nie wdzierają się fale fale gorącego powietrza. Odtąd zapewnisz swojemu domowi ochronę przed skrajnymi, niekorzystnymi dla zdrowia, temperaturami.

Dla każdego z nas okres wakacji powinien być porą, w której zregenerujemy swe siły. Część wolnego czasu spędzamy na podróżach, odwiedzamy rodzinę czy przyjaciół. I tym lepiej wrócić do domu, który nie jest przesadnie nagrzany, i w którym przyjemnie się oddycha i wspomina miłe chwile urlopu.

Zapraszamy do bezpłatnego pomiaru