Izolacja fundamentów od wewnątrz

Zwykło się myśleć, że najwięcej ciepłego powietrza ucieka przez dach. Rzeczywiście, gdy jest źle ocieplony może być z tym problem. Jednak nawet perfekcyjnie zaizolowany nie daje gwarancji utrzymania ciepła. Kolejnym istotnym elementem domu – niestety często zapominanym – jest fundament. Nie tylko przenosi obciążenia budynku na grunt, ale stanowi pierwszą zaporę chroniącą przed wilgocią i wodami gruntowymi. Kiedy nie jest odpowiednio zabezpieczony, energia ucieka w kierunku ziemi i jest pochłaniana przez grunt.

Zazwyczaj ociepla się fundament od zewnątrz, ale i od wewnątrz jest to wykonalne, a w niektórych przypadkach wręcz wskazane. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszy się izolowanie przy pomocy piany PUR o strukturze zamkniętokomórkowej. Nic dziwnego, jest to trwały, solidny materiał. Stopień nasiąkliwości sięga wyłącznie 2%. Jest gwarantem ocieplenia bez łączeń i spoin.  Ten rodzaj piany jest sztywniejszy od typu otwartokomórkowego, co w przypadku pracy przy fundamentach odgrywa kluczową rolę.

Warto dodatkowo osłonić przegrodę warstwą hydroizolacyjną, np. w formie folii kubełkowej, ponieważ poliuretan – mimo swoich doskonałych parametrów – nie jest stuprocentowym hydroizolatorem.

Zapytaj o bezpłatną wycenę