Stawiając dom, warto zawczasu zaplanować, w jaki sposób go ocieplić. Za wszechstronne rozwiązanie uchodzi pianka PUR. Wśród wielu zalet tego termoizolatora wymienia się m.in. elastyczność. Ten atut sprawdza się szczególnie w przypadku konstrukcji drewnianych, do których łatwo się przykleja. Ponadto substancja poddaje się ruchowi drewnianej konstrukcji, która – jak wiemy – w ciągu lat ulega pewnym przekształceniom.
Realizacja, jeśli przeprowadzają ją profesjonaliści, trwa stosunkowo szybko. Materiał nakładany jest metodą natryskową. Użyta substancja momentalnie zwielokrotnia swą objętość. W efekcie czego szczelnie zapełnia całą powierzchnię, cecha ta szczególnie się przydaje, gdy izolacji poddaje się nieregularny element domu. W przegrodzie nie tworzą się mostki termiczne, przez które ma skłonność uciekać ciepłe powietrze. Z drugiej strony termoizolator ten jest paroprzepuszczalny. W kontekście domu drewnianego jest to niezwykle istotne. Przegroda “oddycha”, wilgoć już się w niej nie gromadzi, jej nadmiar zostaje odprowadzony. Bakterie, grzyby pleśń, a także szkodliwe insekty nie mają już czego szukać. Drewno jest bezpieczne i skutecznie
Skuteczna termoizolacja nie pozwala zimnemu powietrzu przedrzeć się do środka oraz redukuje napływ gorąca do pomieszczeń użytkowych. Dzięki swoim właściwościom piana PUR wywiązuje się z tego bez zarzutu. Ale z drugiej strony jest paroprzepuszczalna, przez co wilgoć nie niszczy drewnianych elementów konstrukcji. Domownicy oddychają powietrzem, którego nie przenikają szkodliwe grzyby i bakterie.